07.12.20.
ТЕМА: Симптоми харчових отруєнь. Профілактика харчових отруєнь. Перша допомога при харчових отруєннях.
Харчове отруєння — це такий стан, під час якого відбувається інтоксикація організму людини через потрапляння в кишечник продуктів недоброякісного приготування. У таких продуктах відбувся процес розмноження шкідливих мікроорганізмів та накопичилися токсини (отрути), які вони виділяли. Лікарі поділяють харчові отруєння на дві групи. Перша — харчові токсикоінфекцїі. У цьому випадку в організм потрапляють мікроорганізми з токсичною дією. Друга група — харчові інтоксикації, коли в організм потрапляють не самі мікроби, а мікробні токсини.
Харчове отруєння може проявитися вже через кілька годин після прийому неякісної їжі, але не пізніше ніж через добу. Спочатку людина відчуває дискомфорт у ділянці кишечника, потім — спазми й біль у ділянці пупка та надчеревній частині живота. Відтак може розпочатися нудота, блювання й діарея (пронос).
Для харчових отруєнь є характерним загальний стан слабкості, головний біль, запаморочення,можливе підвищення температури.
Харчове отруєння можна отримати у разі вживання неякісно приготовленої їжі або у разі зберігання продуктів харчування в таких умовах, які не відповідають термінам і режиму їх зберігання, у разі недотримання людьми правил особистої гігієни. Харчові отруєння можуть виникати у вигляді спалахів у родині або в групі чи колективі, коли всі вживали одну й ту саму неякісну їжу.
Отруїтися можна і продуктами з нормальними властивостями і терміном придатності. Це відбувається, коли їжу готує заражена людина в умовах, де не дотримані санітарні норми.
Для профілактики харчових отруєнь слід:
• не вживати продукти із закінченим терміном придатності;
• зберігати і транспортувати продукти в належних умовах;
• купуючи молочну продукцію, перевіряти цілісність упаковки;
• не вживати в їжу незнайомі продукти харчування;
• ретельно мити овочі, фрукти, зелень, а також посуд, столове приладдя, дотримуватися правил особистої гігієни;
• проводити якісну термічну обробку продуктів харчування (особливо риби і м’яса);
• дотримуватися правил зберігання продуктів у холодильнику: зберігати окремо свіжі й уже приготові м’ясні продукти, не зберігати готову їжу в холодильнику більш ніж 3 дні;
• боротися з переносниками інфекцій (тарганами, мишами).
Щойно з’явилися симптоми харчового отруєння, потрібно промити шлунок теплою кип’яченою водою або слабким розчином соди. Промивання шлунка необхідно робити, поки не почне виходити чиста вода. Після промивання шлунка хворому рекомендується приймати активоване вугілля по 2-3 таблетки кожні 15 хв протягом години. Запивати активоване вугілля слід кип’яченою водою.
Після отруєння треба деякий час утримуватися від уживання їжі. Потім хворому необхідна щадна дієта з обмеженням кількості з’їденого.
Йому треба вживати більше води. Було б доцільно залишити його вдома, щоб він відпочив. Якщо постраждалого турбує озноб, потрібно зігріти його. Зазвичай симптоми отруєння самостійно проходять протягом тижня.
Необхідно звернутися до лікаря, якщо симптоми харчового отруєння зберігаються протягом трьох і більше днів, хворий відчуває тривалі спазми в животі.
Необхідно викликати швидку допомогу, якщо харчове отруєння виникло в дитини або у хворого з’явилися такі симптоми, як нечіткість зору, утруднення ковтання і мовлення.
У разі отруєння грибами слід негайно звернутися за медичною допомогою!
ТЕМА: Фізіологічна, психологічна та соціальна зрілість. Соціальні ролі та життєві навички.
Любі учні! Залиште свої враження тут: Мої враження💬
ТЕМА: Надзвичайні ситуації.
Любі учні! Залиште свої враження після нашої онлайн-подорожі тут: Мої враження💬
Комментариев нет:
Отправить комментарий