07.12.20.
ТЕМА: Ковалентний хімічній зв'язок. Йонний хімічний зв'язок.
Параграф 18, 19, 20.
Ковалентний зв'язок утворюється при взаємодії неметалічних елементів. Атоми неметалічних елементів мають високу електронегативність і намагаються заповнити зовнішній електронний шар за рахунок чужих електронів. Два таких атома можуть перейти в стійкий стан, якщо об'єднають свої електрони.
Ковалентний зв'язок — це зв'язок між атомами неметалічних елементів, він утворюється за рахунок спільних електронних пар.
Спільні електронні пари, які утворюються в простих речовинах H2,O2,Cl2,F2,N2 , в однаковій мірі належать обом атомам. Такий ковалентний зв'язок називається неполярним.
Ковалентний неполярний зв'язок сполучає атоми в простих речовинах — неметалах.
Якщо ковалентний зв'язок утворюється між різними атомами, то спільна електронна пара зміщується до того з них, який має вищу електронну негативність (ЕН). Він отримує частковий негативний заряд. Атом, що має меншу ЕН, стає зарядженим позитивно. У цьому випадку утворюється полярний ковалентний зв'язок.
Ковалентний полярний зв'язок утворюється між атомами неметалів у складних речовинах.
Уявімо, що зустрілися два атоми: атом лужного металу і атом галогену. В атомі металу на зовнішньому енергетичному рівні — один електрон, а в атомі неметалу якраз не вистачає одного електрона, щоб завершити свій зовнішній рівень.
Атом металу легко віддасть свій слабо зв'язаний з ядром валентний електрон атому неметалу, який надасть йому вільне місце на зовнішньому енергетичному рівні. Обидва в результаті отримають заповнені зовнішні рівні.
Атом металу при цьому отримає позитивний заряд, а атом галогену перетвориться в негативно заряджену частинку. Такі частинки називаються йонами.
Йони — заряджені частинки, в які перетворюються атоми, коли вони приєднують або віддають електрони.
Протилежно зарядженні йони, що утворилися, притягуються один до одного, утворюючи хімічний зв'язок, який називається йонним.
Йонний зв'язок — зв'язок між позитивно і негативно зарядженими йонами.
Домашнє завдання:
виконати завдання письмово с.97 №6, с.101 №1, с.105 №2, №3.
ТЕМА: Стан електронів у атомі. Електроні орбіталі. Енергетичні рівні та підрівні.
Любі учні! Залиште свої враження після нашої онлайн-подорожі тут:
ТЕМА: Будова атома. Будова електронних оболонок атома.
Любі учні! Залиште свої враження після нашої онлайн-подорожі тут:
Мені сподобалось
ОтветитьУдалитьМені також
ОтветитьУдалитьурок був цікавий, мені сподобалося
ОтветитьУдалить